5 najpiękniejszych filmów o Polsce

5 najpiękniejszych filmów o Polsce

No i co, jest się czym chwalić?

Na Polskę można długo narzekać. Że jest popieprzona, takie chore prawo to tylko u nas, niedługo sprzedadzą Niemcom własną babcię, bywa szaro, ludzie smutni, a służba zdrowia to już w ogóle żart i niedowierzanie. Góry takie sobie, żadne tam najwyższe, morze zimne i za dużo Kiepskich z piwem, jogi nie poćwiczysz (wiadomo!).

 Emigracja jest taka sobie – w gruncie rzeczy nie różni się od życia. Ma jednak zasadniczą przewagę – nadaje perspektywy.

Nie myślałam, że kiedykolwiek będę tęsknić za Polską. Nie za mamą, nie za znanym, nie za pierogami – za Polską. Mogę powiedzieć, że nigdzie powietrze nie ma takiego smaku, jak w domu – ale kto mi uwierzy? Na szczęście są tacy, którzy bardziej skutecznie to pokazują.


Zobacz też: Czy Polacy mówią po angielsku i dlaczego TAK.


I jeśli mogę poprosić o jedno – pokaż swojemu znajomemu z zagranicy jeden z tych filmów i powiedz, że Polska jest najlepsza na świecie. Bo wiesz, Grecja jest ususzona na wiór, Włochy trochę trącą trupem, a Francja i Anglia są przeładowane. A i tak się chwalą.


najlepsze filmy o polsce

 

1. Holiday in Poland | 4K

[Realizacja: Jacek Drofiak, Artur Gajdziński]


2. Fall in love with Poland | 4K

[Realizacja: Dominika i Jacek Krzeszewscy – Szpilki na Mapie]


3. Poland is beautiful

[Realizacja: Bogaczewicz Film Studio]


4. I saw you Poland

[Realizacja: Madrecita Filmes]


5. Pocket Poland

[Realizacja: Joerg Daiber]


Zachęcam do oglądania innych realizacji autorów powyższych filmów. Ja jestem pod głębokim wrażeniem i kłaniam się w pas. Najlepsze. I pamiętajcie dzieci:

Polska jest piękna