9 porannych cytatów na dobry, wiosenny dzień

9 porannych cytatów na dobry, wiosenny dzień

Kto rano wstaje, temu się oczy kleją!

Mam nadzieję, że wszystkim przeszło już wiosenne przesilenie i wreszcie możemy zacząć wiosnę na dobre! Pierwsze 10 dni kwietnia to dla mnie plątanina wzlotów i upadków – niektóre dni idą mi świetnie, w inne popijam lenistwo i brak organizacji gazowanymi napojami i całą dobę leżę bez ruchu.

Najważniejsze jednak, że się nie poddaję!

I mam nadzieję, że Wy też nie! Zaobserwowałam u siebie taki zabawny mechanizm współczesnego człowieka: od jakiegoś czasu wstaję regularnie o 5:30, bo parę minut po 6:00 muszę wyjść do pracy. W czasach licealnych spałam do 11:00 kiedy się tylko dało. Na studiach zaczęłam wstawać około 9:00, z własnej woli. Ostatnio z kolei ubzdurałam sobie, że będę budzić się o 5:00 (wiecie, Miracle Morning i te sprawy), żeby mieć jeszcze chwilę na przeczytanie czegoś mądrego i spokojne ułożenie nadchodzącego dnia w głowie. Pierwszy tydzień szedł mi świetnie, ale w drugim byłam zbyt zmęczona ciągłym pędem i notorycznie przysypiałam do tej 5:30. Z tego powodu – oczywiście – czuję się strasznie winna i niezadowolona.

Po co w ogóle to piszę? Ano bo to wręcz wzorcowa ilustracja tego, jak bardzo relatywnie patrzymy sami na siebie i jacy surowi potrafimy być względem samych siebie.


Wracając do tematu – odkryłam, że AFIRMACJE (czyli bardzo modne ostatnio słowo) rzeczywiście mają moc! Gadanie do siebie może nie wydaje się najmądrzejsze (no akurat ja to robię od lat), ale rzeczywiście działa – zwłaszcza z rana.

Afirmacja polega zazwyczaj na powtarzaniu pozytywnych twierdzeń na temat własnej osoby, co ma prowadzić do identyfikacji z ich treścią.

Wikipedia

Żeby było Wam wygodniej spróbować, proponuję zacząć od łagodniejszej wersji – czytania cytatów. Wybrałam dla Was dziewięć szczególnie porannych. Przeczytajcie je sobie jutro po przebudzeniu. Tylko tak na poważnie – z uczuciem! 🙂

cytaty poranne rano motywacja wstawanie

Tyl­ko od nas za­leży, czy będziemy ubożsi o je­den dzień, czy też bo­gat­si o to, cze­go w nim dokonaliśmy.

Agnieszka Lisak

Każdy dzień ciągnie się przez całe wieki, co jest dziw­ne, po­nieważ dni – w liczbie mno­giej – mi­jają w pędzie.

Terry Pratchett

Każdy ra­nek da­je szansę na to, by wie­czo­rem móc po­wie­dzieć: to był szczęśli­wy dzień.

Małgorzata Stolarska

Stra­cony jest każdy dzień bez uśmiechu.

Kornel Makuszyński

Radość i spokój są możliwe właśnie w tej godzinie. Jeśli nie możesz znaleźć ich tutaj, to nie znajdziesz ich nigdzie.

Thích Nhất Hạnh

Wstać rano, zrobić przedziałek i odpieprzyć się od siebie. Czyli nie mówić sobie: muszę to, tamto, owo, nie ustawiać sobie za wysoko poprzeczki i narzucać planów, którym nie można sprostać. Bez egoizmu, ale bardzo starannie dbać o siebie. Ja zapisuję rano, co mam zrobić. A chwilę potem skreślam połowę.

Wiktor Osiatyński

Mówisz, że możesz – to możesz. Mówisz, że nie możesz – to nie możesz. Więc sobie wybierz.

Mistrz Zen Seung Sahn

Życiem rządzi pewna zabawna zasada – jeśli godzisz się tylko na najlepsze, bardzo często to dostajesz.

Somerset Maugham

Mam jeszcze ten dziewiąty, bonusowy. To dla grupy społecznej najbliższej – mimo wszystko – mojemu sercu. Trzymajcie się i pamiętajcie, to powiedział Joyce James, światowej sławy wybitny pisarz.

Kto ra­no wsta­je, te­mu się źle zdaje.

James Joyce

 

Mało? Przeczytaj też 19 babskich cytatów na trudne czasy [Booklife]