Najlepsze dokumenty – Netflix

Najlepsze dokumenty – Netflix

Hity Netflixa – odsłona trzecia

Przyszedł czas na kolejną listę produkcji, które warto obejrzeć na Netflixie (i poza też). Poprzednio pokazywałam wam najlepsze na Netflixie dokumenty o tematyce społecznej – i w tym tygodniu będę kontynuować ten trend, bo dokumentów rzeczywiście oglądam najwięcej.

Zapraszam więc na trzecią odsłonę listy Hity Netflixa według mnie!


Zobacz też: Dziewczyński Netflix – co dla kobiet, jakie seriale?


Happy

Dokument o szczęściu. Chociaż to stan tak trudny do opisania i wydaje nam się, że raczej mało biologiczny – to jednak okazuje się, że można ująć go w pewne ramy hormonalne i psychosomatyczne. A przy okazji wykorzystać pozyskaną wiedzę po to, żeby samemu stać się bardziej szczęśliwym! Polecam wszystkim zainteresowanym tematyką zadowolenia – czyli każdemu.


Tales by Light

Współprodukcja Canona – o czym może opowiadać? Oczywiście o fotografach! Ale nie takich zwykłych, o nie. Tales by Light to seria pokazująca kulisy pracy ludzi, którzy żyją naprawdę wyjątkową fotografią. Zobaczymy tu tych, którzy z bliska robią zdjęcia dzikich zwierząt, jak i ludzi wyspecjalizowanych w fotografii sportów ekstremalnych czy świetnych reportażystów. Odcinki serii mają po zaledwie 20-kilka minut, więc są wręcz stworzone do szybkiego oglądania przy obiedzie. A wciąż inspirujące!


The Ivory Game

W poszukiwaniu serii NatGeo Warlords of Ivory (ktoś wie, gdzie obejrzeć…?) trafiłam właśnie na The Ivory Game. Nie wiem czy wiecie, jak olbrzymim biznesem jest sprzedaż kości słoniowej. O ile w większości krajów już od dawna jest ona uznana za towar zakazany, o tyle nielegalny handel nadal kwitnie. Bieda na niższym poziomie i wojny plemion na wyższym – to główne przyczyny, dla których wielu ludzi w Afryce poszukuje ,,źródła finansowania” właśnie w kłusownictwie. Musimy zdać sobie sprawę z tego, jak poważny to problem – w 1980 r. mieliśmy już tylko około 1,3 miliona słoni w Afryce. Dziś to zaledwie 350 tysięcy. Warto zobaczyć ten dokument.


Minimalism

Na pewno nikt nie zgadnie, o czym jest ten dokument! Minimalizm na poziomie średniozaawansowanym – seria wywiadów trafi moim zdaniem zarówno do świeżaków, jak i do zainteresowanych tematem. Jeśli więc nigdy wcześniej nie zastanawialiśmy się nad sensem posiadania, to możemy obejrzeć Minimalism z takim samym zainteresowaniem, jak pasjonaci. Choć prawdziwi mistrzowie minimalizmu nie znajdą tu pewnie wielu nowych pomysłów.


13TH

Ciekawy dokument socjologiczny, który dogłębnie wyjaśnia historię nierówności rasowych w Ameryce. Dla mnie był bardzo interesujący – choć nie lubię takiej tematyki. Okazuje się, że na dyskryminację można patrzeć z dużo szerszej perspektywy, niż mogłoby się wydawać przeciętnemu człowiekowi.


Pozostałe HITY NETFLIXA możecie zobaczyć w osobnej kategorii NETFLIX.

polski netflix hity netflixa

  • Wstyd się przyznać, ale jeszcze miesiąc temu nie wiedziałam, co to Netflix. Chyba pora się tym zainteresować bo Twoje propozycje są bardzo ciekawe – dla mnie z kolei właśnie 13TH, ciekawi mnie tematyka społeczna. No i Tales By Light, wiadomo. 🙂

  • Jakiś czas temu zrezygnowałam z Netflixa, ale ostatnio tyle tam dobroci powychodziło, że muszę chyba odnowić abonament. Twoja lista stała się właśnie kolejnym powodem 😀

    • Tak to jest z Netflixem – czasem trudno cokolwiek znaleźć, a czasem TYLE NOWOŚCI wrzucają. Teraz jest raczej ten drugi czas – jeśli to pomoże 🙂

  • Wzbraniam się przed Netflixem, bo nie mam czasu na oglądanie filmów (choć bardzo bym chciała), a widzę jak wkręcili się w niego moi znajomi i utknęli na wiele godzin 😉 Wchodzić w to czy nie wchodzić? 😀

  • Pingback: Dziewczyński Netflix - co dla kobiet, jakie seriale? | chillife.pl()