Najlepsze Planery 2018 – przegląd kalendarzy

Najlepsze Planery 2018 – przegląd kalendarzy

Książkowy kalendarz, planer dzienny czy klasyczny organizer?

Poprzednią wersję zestawienia Najlepsze Planery 2017 odwiedziliście już ponad 20 000 razy! Wygląda więc na to, że chętnie z niego korzystacie, wybierając swój następny organizer, planer dzienny czy kalendarz… ale ono jest już stare! Dlatego na nadchodzący rok przygotowałam odświeżoną listę.

Podobnie, jak poprzednio: w zestawieniu znajdziecie nie tylko zwykłe kalendarze książkowe, ale cały przekrój: planery tygodniowe, planery miesięczne i dzienne, kalendarze w twardej oprawie i te lekkie, do torebki, organizery bez dat… Do wyboru, do koloru!

Bez zbędnego przedłużania, ruszajcie do oglądania! (Tylko pochwalcie się, kiedy już wybierzecie swój najlepszy planner 2018 🙂 )

Najlepsze planery 2018 w Polsce?

Jak zwykle – najlepiej z poniższej listy 🙂


Najlepsze planery 2018 Organizer kalendarz 2018 planer dzienny Planer organizer

Planner Kleks

Cena: 60 zł || Rozmiar: 16,5 x 21,5 cm || Widok: planer tygodniowy

Ten kalendarz:

Planner bez dat, o bardzo nietypowym designie. Zarówno okładka jest inna niż wszystkie, jak i wnętrze – zaprojektowane w bardzo delikatnym stylu, którego wygląd nam się nie narzuca. Służy, ale nie odciąga uwagi. Tygodniowy widok umieszczono na jednej stronie, druga  z rozkładówki jest przeznaczona na własne notatki. Miękka oprawka, która jednak podobno się nie niszczy. Planery mają być wygodne i lekkie, ale dobrze wykonane i trwałe. No i jeszcze raz – ten wygląd. I ta cena!


Najlepsze planery 2018 Organizer kalendarz 2018 planer dzienny Planer organizer 2018

Mleko Living Weekly Journal

Cena: 60 zł || Rozmiar: A5 || Widok: planer tygodniowy

Ten kalendarz:

Zadziwiająco ładny planer ekologiczny – wykonany z recyklingowanego papieru. Prosty projekt w jednokolorowych okładkach, bardzo się różni od innych, wyszukanych lub niemal barokowych kalendarzy. Nie ma tu dat, więc planowanie rozpoczynamy, przerywamy, wznawiamy – kiedy chcemy. Wewnątrz planner zawiera rozkładówki miesięczne i tygodniowe oraz miejsce na notatki, więc będzie świetny dla tych, którzy lubią konkrety. Użytkownika nie rozprasza konieczność wypełniania wielu rubryk, które – nie oszukujmy się – czasem zapisujemy tylko po to, żeby nie świeciły pustkami. Polecam jako prezent dla ekologicznego freaka!


najlepsze kalendarze planer organizer kalendarz organizer planner kalendarz planner 2018

balancy.calendar

Cena: 96 zł || Rozmiar: A5 || Widok: planer tygodniowy

Ten kalendarz:

Ostatnio to mój ulubiony planner. Dostosowany do planowania przez cały rok, z dowolną datą rozpoczęcia – można zacząć go używać w dowolnym momencie roku. Powiedziałabym, że balancy.calendar jest minimalistyczny: prosty układ stron, dużo przestrzeni do notowania, biała, minimalistyczna oprawa z ekoskóry, dyskretne logo. Tygodniowy rozkład rozplanowany jest na dwóch stronach. Oprócz rozkładówek, znajdziemy w nim plan roku, planner celów, rozkładówkę miesiąca i miejsce na notatki. Mamy tu też jedne z najbardziej – według mnie – przydatnych stron, czyli tabelę na stały harmonogram, którego nie trzeba przepisywać co tydzień na nowo. Jest też miejsce na własne listy i na plan sprzątania (w końcu to kalendarz Niebałaganki).


najlepsze kalendarze planer organizer kalendarz organizer planner kalendarz plannery 2018

Norinommo

Cena: 129 zł || Rozmiar: B5 || Widok: planer tygodniowy, planer dzienny

Ten kalendarz:

Norinommo kojarzą się stylem z planerem biznesowym – i to będą odpowiednie kalendarze do pracy. Oczywiście, można w nich zaplanować również czas wolny, jednak z pewnością nie tylko. To ich duża zaleta, bo prawie wszystkie planery dla kobiet są teraz inspirowane dosyć cukierkowym stylem… Wielu osobom to przeszkadza – potrzebny im elegancki kalendarz, który przystoi również pani dyrektor, a nie tylko freelancerce. Wnętrze plannerów również jest opracowane z myślą o potrzebach pracujących kobiet – jest jasne i klarowne, proste i wygodne w użytkowaniu. Plannery Norinommo dzielą się na dzienne i tygodniowe oraz na PRO i CEO – jedne mają tylko listę zadań, drugie dodatkowo zawierają harmonogram godzinowy.


Zobacz też: Co warto oglądać na Netflixie tej jesieni?


dzienny planery miesięczne planer kalendarz planner 2018 plannery kalendarz bez dat tanie planery

LadyPlaner i ManPlaner

Cena: 130 zł || Rozmiar: A5, B5, B6 || Widok: planer tygodniowy, planer dzienny

Ten kalendarz:

LadyPlaner to już nie tylko produkt dla kobiet – a to dlatego, że do linii produktów dołączył ManPlanner, czyli planer dla mężczyzn. Kalendarze z tej serii – jak zwykle – są do granic możliwości elastyczne. Zamawiamy własną wersję dopasowaną do swoich upodobań. Mamy możliwość dowolnie konfigurować planery spośród 3 formatów i 7 orientacji wewnętrznych. Można więc mieć planner z widokiem tygodniowym – poprzecznym i pionowym, planer dzienny, dwa dni na stronie i tak dalej. Do wybranego zestawu możemy dołączyć dodatkowe strony: postanowienia roczne, zadania miesięczne, listę zakupów, filmy i książki, marzenia i wiele innych – jest aż 16 opcji dla pań i 10 dla panów. W zależności od ustawień, planner będzie miał od 140 do 515 stron. Gramatura papieru to 90. Oprawka jest sztywna, a kartki umieszczone na spirali. Planer może mieć jedną z 16 okładek albo zaprojektowany przez klienta wygląd. Jakby tego było mało – data rozpoczęcia planera może być dowolna. Jeśli poprosisz – zaznaczą Ci też ważne daty.


2018 najlepsze kalendarze planer organizer kalendarz organizer kalendarz planner 2018

Happy Planner (Madama)

Cena: 119 – 129 zł || Rozmiar: A5 || Widok: planer tygodniowy, planer dzienny

Ten kalendarz:

W przeciwieństwie do poprzednich edycji, Happy Planner 2018 dostępny jest już tylko w dwóch (a nie trzech) wersjach – tygodniowej i dziennej. Zupełnie rezygnowano z większego formatu B5 i teraz każdy planner ma rozmiar zeszytu. Pogrubiono też papier – ma teraz gramaturę 100. Jest więcej miejsca na notatki, a okładka jest mocniejsza. Jak zwykle, Happy Planner wygląda pięknie. W tym roku do wyboru mamy cztery różne, wzorzyste okładki. Wewnątrz znajduje się widok miesiąca, plan tygodnia i comiesięczne zadania, arkusze nawyków i strony typu zdrowe nawyki czy mapy celów. Ze strony internetowej plannera można pobrać kilka przykładowych stron do wydrukowania, dostępny jest też przegląd kalendarza. Na poszczególnych stronach mamy plan dzienny lub tygodniowy, podzielony na rubrykę priorytetów, zadań do wykonania i notatek. W wersji dziennej mamy również harmonogram na każdy dzień roku. W porównaniu do poprzednich, Happy Planner 2018 jest zdecydowanie prostszy i – jak się wydaje – prostszy w użytkowaniu.


 Najlepsze planery 2018 Organizer kalendarz 2018 planer dzienny Planer organizer 2018

Planer Pełen Czasu

Cena: 89 zł || Rozmiar: B5 || Widok: miesięczne rozkładówki + strony do personalizacji

Ten kalendarz:

Jeśli jakikolwiek planer może być nazwany technicznie doskonałym – to na pewno ten. Zaprojektowany i opracowany przez Olę Budzyńską – Panią Swojego Czasu – z pomocą takich, co to się na planowaniu NA PEWNO ZNAJĄ. Papier, wykonanie, design – idealne. To kolejny planer od tej autorki, ale jest zupełnie inny niż poprzedni. Planer Pełen Czasu to zdecydowanie nie jest to, co kojarzy nam się z kalendarzem. Planowanie można w nim zacząć w dowolnym momencie, bo nawet miesięczne rozkładówki mogą być dopasowane do dowolnego miesiąca. Dalej nie mamy… nic. Po miesięcznych rozkładówkach, w planerze są czyste strony w kropki, które można wypełnić w dowolny sposób – do tego służą szablony, od których szybko odrysujemy kształt strony – dzienny, miesięczny, listę zadań, co chcemy. Planer Pełen Czasu to połączenie plannera i bullet journala – zamknięte w gustownej, różowej lub grafitowej okładce.


Zobacz też: Najlepszy habit tracker – aplikacja Productive


 Najlepsze planery 2018 Organizer 2018 kalendarz 2018 planer dzienny Planer organizer

Wonder Planner

Cena: 79-109 zł || Rozmiar: poszerzone A5 || Widok: planer dzienny, planer tygodniowy

Ten kalendarz:

Planer-kalendarz z tygodniowym lub dziennym widokiem dostępnym w różnych opcjach: każdy dzień na osobnej stronie, 7 dni na dwóch stronach lub 7 dni na jednej stronie + czysta strona na własne zapiski. W plannerze znajdziemy też miejsce na ważne daty i hasła, postanowienia noworoczne, kwartalne i miesięczne, listy książek, filmów, przepisów, strony na zapisywanie finansów i wydatków, a nawet planów urlopowych. Plannery są kolorowe, mamy do wyboru różne okładki. Strony połączone są spiralą, co jest wygodne do pisania „na kolanie”. Format plannera jest niestandardowy i rzadko spotykany – poszerzone A5 oznacza, że planner ma wysokość zeszytu, ale jest nieco szerszy, prawie kwadratowy. Sprawdzi się też dla osób dbających o zdrowie, bo ma miejsce na rozpisanie diety i ćwiczeń. Jeśli potrzebny Ci planner, w którym możesz zapisać dosłownie wszystko – to jest dobry wybór.


 2018 najlepsze kalendarze planer organizer kalendarz organizer planner kalendarz 2018 planner 2018

Minimal Planner

Cena: 119-129 zł || Rozmiar: A5 || Widok: planer tygodniowy, planer dzienny

Ten kalendarz:

Jak sama nazwa wskazuje – ten planer ma trafiać w upodobania minimalistów. W moje trafia – jest naprawdę piękny. Dostępny w dwóch, delikatnych kolorach – bladoróżowym i błękitnym, w okładce z ekoskóry, z szarym drukiem. Wewnątrz znajdziemy mapę celów w prostej odsłonie, codzienny lub cotygodniowy plan i arkusze planowania roku, miesiąca oraz tygodnia i miejsce na notatki. Całości dopełniają inspirujące cytaty. Podobnie, jak w przypadku HappyPlannera (od tych samych autorek) – ze strony można pobrać przykładowe strony planera do testów. Tak, jak w zeszłym roku, tak i w tym – utrzymuję, że ten kalendarz byłby idealnym prezentem dla bliskiej osoby: elegancki, uroczy i przydatny.


Zobacz też: Za ciężka torebka – jak mieć mniej rzeczy?


 planery miesięczne tygodniowy planner 2018 planer dzienny Planer organizer 2018

Zaplanuj Swój Sukces

Cena: 29 – 109 zł || Rozmiar: A5 || Widok: planer dzienny, planer tygodniowy

Ten kalendarz:

Zaplanuj Swój Sukces nadal wypuszcza kalendarze w podobnych, jak w ubiegłym roku, wersjach – znajdziemy tu naprawdę ładne kalendarze i planery w wersjach cieńszych i grubszych, z datami i bez nich, w formie książkowej i na spirali. Śliczne, stylowe okładki sprawiają, że chciałoby się mieć każdy… Planery Zaplanuj Swój Sukces powinny trafić w każde upodobania – bo można wybrać prostszą – Light; lub bardziej szczegółową wersję – Bold. W kalendarzach znajdują się plany dnia – datowane lub bez dat, listy priorytetów, rzeczy do zrobienia, ale i inne, bardziej profilowane rubryki w wersji rozbudowanej kalendarza. Kolejny raz wielki plus dla firmy za to, że najprostsza wersja planera kosztuje tylko 30 złotych!


 2018 najlepsze kalendarze planer organizer kalendarz organizer planner kalendarz planner 2018

Dla wielbicieli klasyki: Moleskine i Leuchtturm1917

Cena: ok. 80-110 zł || Rozmiar: A5, dostępne inne || Widok: planer dzienny, planer tygodniowy

Ten kalendarz:

O ile planery zawładnęły rynkiem papierniczym i powstaje coraz więcej wersji i wariacji – o tyle są takie klasyki, których pozycji nic nigdy nie podkopie. Mam na myśli oczywiście klasyczne kalendarze Leuchtturm1917 i Moleskine. Obie firmy zajmują się produkowaniem wyrobów papierniczych od długich lat, obie stawiają na wysoką jakość i prostotę. Obie oferują zeszytowe, szyte kalendarze w wielu, wielu różnych kolorach. Zdarzają się również edycje limitowane, tematyczne – z postaciami z książek i filmów lub nawiązujące do ważnych wydarzeń. Podstawowy rozmiar to A5, ale wybredni znajdą i wersje w innych formatach. Który z tych dwóch jest lepszy? Tego sporu nigdy nie rozstrzygniemy…


Wybraliście najlepszy planer albo idealny kalendarz? A może w ogóle go nie potrzebujecie, bo zostajecie przy bullet journal?

Jeśli macie inne, ulubione planery 2018 – dajcie mi znać w komentarzach!

najlepsze kalendarze planery miesięczne plannery organizery 2018 tygodniowy planner


Podobał Ci się wpis? Polub moją stronę na Facebooku!