Najlepsze seriale Netflixa: 100+ pozycji

Najlepsze seriale Netflixa: 100+ pozycji

Co obejrzeć na Netflixie?

Najlepsze seriale Netflixa to temat długi i kontrowersyjny. Ranking seriali zawsze będzie zawierał te same, kluczowe pozycje: House of Cards, Narcos, The Crown… Uważam, że polecanie pozycji, które noszą wspólną nazwę top seriale Netflix powinno już być zakazane – każdy je zna, albo przynajmniej był sabotowany do ich obejrzenia już przynajmniej setki razy. Kiedy jednak zaczynasz się kolejny raz zastanawiać, co obejrzeć na Netflixie, okazuje się, że… nic tam nie ma?

Ostatnio zastanawiałam się nad tym i stwierdziłam, że mój osobisty ranking seriali nie zawiera prawie wcale pozycji uznawanych za NAJLEPSZE seriale Netflixa…

A potem zorientowałam się, że widziałam chyba już wszystko, co ta platforma ma do zaoferowania (tyle zmarnowanych godzin). Dlatego postanowiłam prześledzić cały katalog, który jest aktualnie dostępny na polskiej wersji serwisu i wypisać wszystko, co widziałam i nie rozsadziło mi głowy – a czego prawdopodobnie mogliście jeszcze nie widzieć. Tak okazało się, że mój Netflix ranking ma ponad 100 pozycji…

Zamieściłam tu nie tylko najlepsze seriale Netflixa i absolutną czołówkę, ale też te seriale na Netflixie, które umiliły mi czas, chociaż nie rozłożyły na łopatki. I nawet posegregowałam je w podgrupy – dosyć luźne, więc nie bijcie.

Jeśli jeszcze zastanawiacie się, co obejrzeć na Netflixie – oto wasza odpowiedź. Enjoy.

najlepsze seriale na netflixie


Najlepsze seriale Netflixa – SCI-FI I FANTASTYCZNE

3%

Trochę thriller, trochę sci-fi, trochę polityczno-społeczny brazylijski serial. Niektórzy ludzie dostają szansę, by żyć w uprzywilejowanym świecie odizolowanym od biedy i patologii dręczącej resztę świata, która została pozostawiona sama sobie. Krótki serial (2 sezony, 3 w drodze), który zyskał sobie wielką przychylność widzów.

najlepsze seriale netflix 3

Altered Carbon

Wizja przyszłości, w której świadomość nie jest już na stałe przywiązana do ciała – można ją swobodnie kopiować i przenosić do innych organizmów. Głównym tematem serialu znowu jest tajemnicza śmierć pewnego bogatego człowieka – ale tak naprawdę Altered Carbon porusza też zagadnienia etyczne i społeczne, które przecież przewracają się do góry nogami w sytuacji, w której śmierć można pokonać… zwłaszcza za pieniądze.

Black Mirror / Czarne lustro

Seria niepołączonych ze sobą odcinków, z których każdy porusza jakiś aspekt życia w świecie daleko posuniętej technologii – głównie internetu. Niby wizja przyszłości, ale nie aż takiej dalekiej, bo z łatwością możemy sobie wyobrazić, że Black Mirror mógłby wydarzyć się już za chwilę. A to jeszcze bardziej sprawia, że Czarne lustro stawia nas w obliczu niewygodnych pytań i mało komfortowych przemyśleń na temat tego, dokąd zmierza świat i gdzie już wkrótce możemy się znaleźć… Jeśli chodzi o najlepsze seriale Netflixa według krytyków, to Black Mirror często wyróżniany jest na szczycie top seriali platformy.

netflix seriale ranking 2

Dark

Pokręcony serial z poplątanym, odrealnionym wątkiem – akcja zaczyna się, kiedy w niewielkim miasteczku znika dziecko. A potem kolejne… Jaki związek ma ich zaginięcie z wydarzeniami sprzed 30 lat? Czy to możliwe, że jakikolwiek? Trochę obyczajowo, trochę sci-fi, trochę nastoletnio, a trochę nordycko – bo chociaż Dark to serial produkcji niemieckiej, to wyjątkowo czuć w nim klimat typowego, skandynawskiego serialu z tajemnicą w tle.

Dirk Gently’s Holistic Detective Agency / Holistyczna agencja detektywistyczna Dirka Gently’ego

Jeden z najdziwniejszych i najbardziej surrealistycznych seriali, jakie kiedykolwiek widziałam – a więc nie dla każdego. Dziwne okoliczności, niesamowite i trudne do pojęcia wydarzenia, wątki zataczające kręgi i zawiązujące się w supełki… Holistyczna agencja detektywistyczna jest dokładnie tak dziwna, jak brzmienie tytułu. Serial ma tylko dwa sezony, po których przerwano produkcję, więc to ostrzeżenie dla widzów, którzy mogliby liczyć na kontynuację – mimo tego jednak warto go obejrzeć na Netflixie.

Lost in Space / Zagubieni w kosmosie

Serial familijny – naprawdę familijny. Kiedy zabierałam się za tę opowieść o rodzinie wysłanej w kosmos, która rozbija się na nieznanej planecie bez nadziei na ratunek, myślałam, że taka historia nie będzie jednak odpowiednia dla dzieci. Tymczasem okazało się, że jest to obraz na tyle przyjemny, że naprawdę nadaje się przede wszystkim do oglądania z 10-latkami. Ładny i ma szansę zostać współczesną Tajemnicą Sagali.

netflix ranking 3

Sense8

Ośmiu głównych bohaterów zostaje obdarzonych szczególną umiejętnością – mimo znacznej odległości, która ich dzieli, są w stanie porozumiewać się ze sobą telepatycznie i korzystać nawzajem ze swoich jaźni i umiejętności. Sense8 ma dwa sezony i został anulowany, ale dostał dodatkowy odcinek, który wyjaśnia ostatecznie fabułę. Dla fanów science fiction – pozycja, po którą zdecydowanie warto sięgnąć, jeśli zastanawiacie się, co obejrzeć na Netflix.

Stranger Things

Jeden z seriali, które już uzyskały status kultowych. Młodszych widzów przyciąga historia młodych bohaterów. Starszych – umiejscowienie akcji w latach 80. Fabuła opiera się na zagadkowej dziewczynce o szczególnych zdolnościach i kilku chłopcach poszukujących zaginionego przyjaciela – o którym wiedzą, że porwał go byt z innego świata. Co z tego wyjdzie? Całkiem niezła i wciągająca produkcja, która według wielu przebija nawet najlepsze seriale Netflixa.

co obejrzeć na netflixie

The OA

Serial fantastyczny/sci-fi o tajemniczym laboratorium i dziewczynie o specjalnych zdolnościach. The OA całkiem dobrze się ogląda i przez większość czasu trzyma w niepewności. Końcówka sezonu trochę siada i po obejrzeniu całości zdecydowanie zmienia się opinia o serialu, ale trzeba to zobaczyć, żeby się przekonać.

The Rain

Serial postapokaliptyczny – niby dla nastolatków, ale mnie i tak wciągnął. Opowiada historię młodych ludzi w świecie, w którym większość populacji zginęła po kontakcie z deszczem, który roznosi tajemniczą chorobę. Chociaż serial ma dużo nieścisłości i czasami jest średnio logiczny, to ogląda się z przyjemnością.

co obejrzeć na netflixie


Zobacz też: 9 dziwnych faktów o mnie


Najlepsze seriale Netflix – KULINARNE

Chef’s Table

FANTASTYCZNY dokument w odcinkach o najlepszych szefach kuchni na świecie – o ich historii, stosunku do produktów, stylu i wizji. Każdy odcinek to inny kucharz. Trzeci sezon – moim zdaniem najsłabszy – mówi z kolei o mistrzach cukiernictwa. Te reportaże są nie tylko interesujące, ale też przepiękne wizualnie. Uczta dla wszystkich zmysłów. Według mnie jedna z najpiękniejszych produkcji na platformie. Jeśli kochacie jedzenie i piękne kadry – to już wiecie, co obejrzeć na Netflixie.

Chef’s Table: France / Chef’s Table: Francja

To samo, co powyżej – tylko na temat szefów kuchni pochodzących z Francji. Jakość utrzymana, również warto zobaczyć.

best Netflix series2

Cooked

Michael Pollan, autor książki i tym samym tytule, opowiada w tej dokumentalnej miniserii o tym, jak gotowanie wpływa na jedzenie – z chemicznego i fizycznego punktu widzenia. W czterech odcinkach nazwanych od czterech żywiołów: Ogień, Woda, Ziemia i Powietrze autor wyjaśnia jedzenie na poziomie molekularnym i antropologicznym. Ta seria to naprawdę coś wyjątkowego.

Cooking on High / Gotowanie na haju

Kolejna pozycja w typie Coś gra w tle. Show kulinarny, którego uczestnicy gotują dopiero wtedy, kiedy poczęstują się konkretną ilością marihuany. Nie pytajcie, nie próbujcie zrozumieć. Albo włączycie, albo nie.

top seriale netflix 4

Somebody Feed Phil

Zabawny i luźny program podróżniczo-kulinarny. Fani gatunku na pewno docenią te serię, inni też na pewno mogą ją obejrzeć na Netflixie z przyjemnością – bo entuzjazm prowadzącego się udziela. Dla mnie to typ programu, który dobrze się puszcza w tle.

The Mind of a Chef

Anthony Bourdain stworzył ten genialny program kulinarny, w którym jedzenie rozpatrywane jest nie tylko pod względem walorów smakowych, ale też aspektów kulturowych, filozoficznych i naukowych. Zgodnie z tytułem, reportaż zagląda do umysłów najlepszych kucharzy na świecie.

najlepsze seriale netflixa 4


Najlepsze seriale na Netflix – KRYMINALNE

American Vandal

Pastisz seriali z gatunku true crime. Serial śledzi sprawę niewyjaśnionego wandalizmu, do którego doszło na parkingu amerykańskiej szkoły. Za ten występek szybko zostaje osądzony jeden z uczniów, jednak czy jego wina jest aby na pewno bezsprzeczna…? American Vandal to śledztwo podobne do np. Making a Murderer, tylko że przeprowadzone na pół-serio. Warto obejrzeć wtedy, kiedy jest się fanem prawdziwych seriali true crime.

Borderliner

Jeden z wielu dostępnych na Netflixie seriali kryminalnych ze Skandynawią w tle. Norweski detektyw przyjeżdża do swojego rodzinnego miasta, gdzie będzie badał podejrzaną sprawę samobójstwa… Które z każdą chwilą mniej wygląda jak samobójstwo. Niestety, praca śledczego w małym i dobrze znanym środowisku okazuje się być bardzo trudna – więc główny bohater szybko zaczyna odczuwać skutki sprawy w życiu osobistym – i odwrotnie. Do czego to doprowadzi? Serial jest na przeciętnym poziomie – dobry, ale nie wybija się niczym wśród wielu innych kryminalnych pozycji, a najlepsze seriale Netflixa biją go na głowę.

Broadchurch

Jeden z najlepszych seriali kryminalnych, jakie widziałam w życiu (a widziałam wiele). W małym miasteczku ginie nastoletni chłopiec. Śledztwo w sprawie jego śmierci zaczyna prowadzić lokalna policjantka i detektyw, którego zesłano do miasta z zewnętrznej jednostki – a który też ma własne demony. Konstrukcja serialu sprawia, że po prostu nie da się go oglądać powoli – każdy odcinek tylko bardziej namiesza widzowi w głowie. Fantastyczny!

najlepsze seriale na netflix 2

Collateral

Brytyjski serial kryminalny – młoda detektyw prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa dostawcy pizzy. Człowiek został zastrzelony w bardzo podejrzanych okolicznościach i nic tu się nie zgadza. Nie jest to mój absolutnie ulubiony serial kryminalny, ale fanom gatunku może przypaść do gustu jako czekadełko na dobrym poziomie – zwłaszcza, jeśli poszukujesz czegoś krótkiego, co można obejrzeć na Netflixie.

Evil Genius

Dokument true crime o napadzie na bank, który był jednocześnie niezwykle dopracowany i bardzo pokręcony. W 2003 roku w amerykańskim miasteczku umiera mężczyzna, który minuty przed śmiercią próbował okraść bank, krzycząc, że jeśli tego nie zrobi, to porywacz zdetonuje bombę zawieszoną na jego szyi. Do czego doszło? Ta historia jest naprawdę niecodzienna.

netflix ranking 1


Zobacz też: Line of Duty – moja opinia


Happy Valley

Jeden z najczęściej chwalonych przeze mnie seriali kryminalno-obyczajowych. Dojrzała i doświadczona policjantka skupia się na pomocy innym – ale przy okazji zmaga się z własną bolesną przeszłością. Brytyjski serial kryminalny ma to coś, czym wyróżniają się produkcje z tego gatunku – jakiś rodzaj naturalności i prostoty. Polecam!

Hinterland

Kolejny serial kryminalny – tym razem walijski. Dzięki widokom i klimatowi przypomina nieco produkcje ze Skandynawii. Ogólnie nie jest zły, ale nie jest to (wg mnie) żadne arcydzieło. Dobry przerywnik, jeśli nie ma akurat niczego fenomenalnego do obejrzenia.

co obejrzeć na netflixie

How to Get Away with Murder / Sposób na morderstwo

Serial kryminalny o wybitnej prawniczce, która pomaga studentom w rozwoju ich kariery zawodowej, aż do dnia, kiedy dzieje się coś, co na zawsze odmieni jej życie… Dochodzi do zabójstwa. Sposób na morderstwo to serial, który warto obejrzeć na Netflixie przede wszystkim po to, żeby przekonać się, czy jest dla nas. Dla mnie – nie, nie odpowiada mi amerykański posmak produkcji. Ale fanom CSI i NCIS może się bardzo spodobać.

La Mante / Modliszka

6-odcinkowy miniserial kryminalny o trochę przewrotnej fabule, która jednak trochę mi coś przypomina… Detektyw prowadzi sprawę seryjnego mordercy, którego zbrodnie bardzo przypominają przestępstwa dokonane przez uchwyconą lata temu seryjną morderczynię – która w dodatku jest matką policjanta. Modliszka to serial francuski, bardzo obiecujący, który chyba jednak nie dorósł do oczekiwań widowni. Kolejny kryminał, który jest ok, ale nie urywa…

Line of Duty

Najlepszy serial, jaki widziałam w życiu – najlepsze seriale Netflixa nie dorastają tej produkcji BBC nawet do pięt. Historia o pracy wydziału spraw wewnętrznych policji – specjalny zespół bada przypadki korupcji w szeregach brytyjskich funkcjonariuszy. Fabuła jest napisana tak, że nie da się od niej oderwać. Po pierwszym fantastycznym sezonie – przychodzi drugi i trzeci, które są wręcz fenomenalne. Pozycja obowiązkowa.

Luther

W tym serialu kryminalnym poznajemy kolejnego komisarza, któremu przeszłość nie daje spokoju. Do tego dołączy psychopatka-morderczyni, której nie będzie on mógł udowodnić winy, ale za to kilka razy skorzysta z jej… merytorycznego wsparcia. Pozycja szczególnie dla wielbicieli Idrisa Elby. Wciągająca historia – może nie fenomenalna, ale jeśli lubisz wątki detektywistyczne, to się nie zawiedziesz.

najlepsze seriale netflixa 1

Making a Murderer

Najpopularniejszy serial true-crime, jaki kiedykolwiek wyprodukowano. I naprawdę ogląda się go z zapartym tchem, jest niesamowicie wciągający i wzbudza żywe emocje, ale… Proszę, traktujcie go jak serial kryminalny, a nie rzeczywistość. Muszę z przykrością stwierdzić, że wystarczy trochę poczytać o sprawie przedstawionej w Making a Murderer, żeby zorientować się, że autorki nie zawarły w swojej narracji wielu, wielu istotnych faktów, które przemawiają na niekorzyść obranej przez nie teorii. Trochę przerażające.

Marcella

Doświadczona detektyw wraca do pracy w policji po ciężkich osobistych przeżyciach. Przed przerwą zostawiła jednak za sobą jedną nierozwiązaną sprawę… A teraz wszystko do niej wraca. Kolejny z wielu, wielu seriali kryminalnych, które można obejrzeć na Netflixie – bardzo zbliżony poziomem do standardowego poziomu tego typu produkcji, czyli ani cudownie, ani źle.

Mindhunter

Głośny serial Netflixa na podstawie głośnej książki – opowiada o początkach profilowania kryminalnego jako metody używanej w policji. Bardzo dobrze, klimatycznie zrealizowany i zdecydowanie warty obejrzenia, choć mnie osobiście trochę rozczarowało, że pierwszy sezon jest dopiero taką rozgrzewką i konkretów pewnie można spodziewać się od kolejnej odsłony – ale i tak warto być na bieżąco.

najlepsze seriale netflixa 3

Paranoid

W małym, brytyjskim miasteczku ktoś brutalnie morduje lokalną lekarkę. Kobieta nie miała żadnych wrogów i nikt nie mógłby życzyć jej śmierci. Co więc zaszło? Im bardziej zespół detektywów zagłębia się w okoliczności, tym dziwniejsze wydaje się tło zabójstwa. Brytyjski serial kryminalny, jeden z wielu podobnych – 6/10


Zobacz też: The Keepers – opinia i recenzja na gorąco


Real Detective

Fabularyzowany dokument, w którym policjanci z wydziałów śledczych opowiadają o szczegółach najgorszych, najtrudniejszych dochodzeń, jakie musieli poprowadzić. Każdy odcinek to jedna sprawa i jeden oficer prowadzący dochodzenie. Pozycja głównie dla maniaków kryminalnych seriali – dobrze się ogląda, choć nie jest to majstersztyk.

River

Tytułowy bohater – detektyw – na pozór jest twardo stąpającym po ziemi, rozsądnym mężczyzną, który jednak ukrywa pewną tajemnicę. Od kiedy zginęła jego partnerka, River widzi i słyszy jej ducha. Czy to tylko wytwór jego wyobraźni? Skutek stresu pourazowego? Niby tak, ale jednak duch kobiety pomaga mu w codziennej pracy, choć przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu.

Safe

Netflixowa wersja kryminału Harlana Cobena, do której on sam napisał scenariusz. Ojciec poszukuje nastoletniej córki, która wyszła z domu i zniknęła. Dla jednych bardzo wciągająca historia, dla innych niezbyt smaczny kąsek – na pewno jednak warty przetestowania.

Seven Seconds

Siedem sekund według mnie spokojnie załapuje się do kategorii najlepsze seriale Netflixa. Historia młodej, czarnoskórej prokurator, która próbuje wyjaśnić tajemnicę śmierci czarnoskórego chłopca – jednocześnie zmagając się z własnymi problemami. Smutny obraz amerykańskiego systemu penitencjarnego.

netflix seriale ranking3

Sherlock

Serial, z którego chyba najbardziej zasłynął najbardziej prestiżowy towar eksportowy Brytyjczyków – czyli Benedict Cumberbatch – i który (chociaż nie jest produkcją oryginalną) można obejrzeć na Netflixie. Odświeżona wersja klasycznej opowieści o niesamowicie mądrym detektywie o nadludzkich zdolnościach umysłowych i cudownej umiejętności dedukcji. Dla fanów Holmesa – pozycja obowiązkowa. Ten serial pokochały setki tysięcy widzów.

The Confession Tapes / Taśmy winy

Bardzo wciągający dokument kryminalny na nietypowy temat – jak to się dzieje, że ludzie czasami przyznają się do rzeczy, których nie zrobili? Niesamowite, jak działa ludzki mózg – zwłaszcza w sytuacji konfliktu z prawem.

The Keepers

Każdy odcinek tego reportażu ukazuje kolejne etapy amatorskiego śledztwa w sprawie morderstwa dokonanego blisko 50 lat temu – zginęła wtedy młoda siostra zakonna. Jaka tajemnica kryje się za jej śmiercią? Jeden z najlepszych dokumentów true-crime na Netflixie.

The People v. O.J. Simpson / American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona

Historia jednej z najbardziej pasjonujących spraw kryminalnych na świecie – zabójstwa partnerki O.J. Simpsona – przedstawiona z wielką dokładnością, szczególnie w kwestii mechaniki tego najsłynniejszego procesu sądowego. Bardzo ciekawy serial.

najlepsze seriale netflix 2

The Staircase / Schody

Główny bohater tego dokumentu jest oskarżony o zamordowanie własnej żony. Kobieta zginęła w tajemniczych okolicznościach – trudno ustalić, czy w wyniku wypadku, czy domowej awantury. Autorzy odkrywają kolejne elementy sprawy na bieżąco, razem z widzem. Jeden z najbardziej zagadkowych dokumentów kryminalnych, jakie widziałam i fani gatunku zdecydowanie powinni go obejrzeć na Netflixie. I dać mi znać, czy główny bohater jest winny!

Unsolved

Serial, którego twórcy dumnie deklarują, że mogło im się udać wyjaśnić po latach tajemnicę śmierci Biggiego i Tupaca. Nie wiem, czy rzeczywiście im się udało, ale serial ogląda się zaskakująco dobrze – jak dobrą kryminalną fabułę.

najlepsze seriale na netflix 3

Wormwood

Amerykański naukowiec, który bierze udział w rządowych programach powiązanych z Zimną Wojną, nagle ginie w bardzo podejrzanych okolicznościach. Ten serial to dokument, ale ma bardzo filmowy i nieco psychodeliczny wydźwięk, więc ogląda się go jak dobrą fabułę.


Najlepsze seriale Netflixa – DOKUMENTALNE

Abstract: The Art of Design / Abstrakt: Sztuka designu

Fantastyczna krótka seria dokumentów na temat wielkich postaci ze świata designu – od projektantów butów, przez architektów, po twórców typografii. Jedna z moich ULUBIONYCH produkcji, bardzo inspirująca. Zdecydowanie w pierwszej trójce pozycji, które TRZEBA obejrzeć na Netflixie!

najlepsze seriale netflix 4

Bobby Kennedy for President / Bobby Kennedy na prezydenta

Odcinkowy dokument, który zajmuje się karierą polityczną bardzo interesującej, choć nieco zapomnianej postaci – Roberta Kennedy’ego, czyli brata słynnego, zamordowanego w zamachu prezydenta Stanów Zjednoczonych. Robert Kennedy również chciał startować na urząd piastowany przez brata, prowadził olśniewającą karierę i miał spore szanse na wygraną. Dlaczego do tego nie doszło? Czemu dziś mało kto pamięta o tej postaci? Jeśli lubisz historię współczesną i politykę, ten dokument będzie naprawdę wartościową pozycją na twojej liście programów, które trzeba obejrzeć na Netflixie.

Captive / Uwięzieni

Captive jest na Netflixie opatrzone ilustracjami i opisami godnymi najpoważniejszej produkcji true crime, ale w rzeczywistości to po prostu serial dokumentalny średniej jakości – fantastyczny do oglądania w tle, ale raczej nie na pełnowartościowy, wieczorny seans. 8 odcinków pokazuje prawdziwe historie osób porwanych – mówi o ich realnych przeżyciach, negocjacjach z porywaczami i procesie odbijania zakładników.


Zobacz też: Netflix. Co warto obejrzeć?


Chelsea Does

Chelsea Handler, prowadząca talk show Chelsea (również dostępny na Netflixie) eksploruje pół żartem, pół serio kilka tematów społecznych – małżeństwo, rasizm, nowoczesną technologię i narkotyki. Interesujący program do włączenia sobie w tle – ma tylko 4 odcinki!

Daughters of Destiny / Córki przeznaczenia

Bycie dziewczynką jest trudne, ale zdecydowanie trudniejsze jest, jeśli urodziłaś się w Indiach, w rodzinie, której miejsce znajduje się na samym dole drabiny społecznej. System kastowy nadal funkcjonuje w Indiach i – choć nie tak, jak wyobraża sobie to przeciętny Europejczyk – determinuje całe przyszłe życie Hindusa. Dokument Córki przeznaczenia pokazuje losy czterech dziewczynek, które urodziły się w jednej z najbiedniejszych społeczności świata.

Dark Tourist / Mroczny turysta

Jeśli lubisz – tak jak ja – reportaże tworzone przez charakterystycznych prowadzących, to Dark Tourist powinien przypaść ci do gustu. Seria krótkich, lekkich (o ironio) dokumentów pokazuje najbardziej znane cele tzw. mrocznej turystyki – czyli atrakcje dla ludzi, którzy lubią bardzo nietypowe doznania i w trakcie urlopu, zamiast opalać się na plaży, zwiedzają dziurę po bombie atomowej. No cóż…

Dirty Money / Brudna forsa

Typowo netflixowy dokument o praniu brudnych pieniędzy na najwyższych poziomach wielkich korporacji. Skandale i afery w największych globalnych firmach to coś, co już nikogo nie dziwi – ale dla zainteresowanych tym, jak to w zasadzie się odbywa i o co chodzi w świecie przestępców w białych rękawiczkach, Brudna forsa będzie czymś, co zdecydowanie warto obejrzeć na Netflixie.

top seriale netflix 1

Explained / Wyjaśniamy

Seria krótkich 15-20-minutowych dokumentów popularnonaukowych, w których omawiane są najbardziej podstawowe – a jednak zupełnie zaskakujące – tematy z zakresu socjologii, biologii i nauki. Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego jesteśmy społeczeństwem monogamicznym, na ile wystarczy nam wody i skąd wziął się wykrzyknik? Dzięki temu serialowi – zaczniesz!

Flint Town / Flint Town

Poruszający, nietypowy i wielokrotnie nagrodzony dokument o pracy policji w amerykańskim miasteczku Flint. Jeśli można sobie wyobrazić katastrofalne skutki politycznych rozgrywek, niedoboru chętnych do pracy w policji, biedy i rosnącej przestępczości wśród nieletnich, to krajobraz Flint jest najbliższy temu wyobrażeniu. Depresyjny, ciężki klimat i przemyślane zdjęcia.

Hot Girls Wanted: Turned On

Najpierw był film dokumentalny, a teraz serial – reportaż o losach dziewczyn, które w bardzo młodym wieku zdecydowały się na karierę w branży filmów pornograficznych. Dokument odkrywa sekrety tego biznesu, o których nikt poza środowiskiem nawet nie myśli, ale też zagłębia się w stan psychiczny i emocjonalny młodych aktorek.

Jack Whitehall: Travels with My Father / Jack Whitehall: Podróże z moim ojcem

Program komediowo-podróżniczy. Autor koncepcji, komik Jack Whitehall wyrusza na wycieczkę po Azji w towarzystwie kamery i swojego ojca. Chyba każdy może się spodziewać, jak to będzie wyglądało. Program jest luźny i dosyć śmieszny, więc zdecydowanie warto go przetestować.

My Next Guest Needs No Introduction With David Letterman / Mojego następnego gościa nie trzeba nikomu przedstawiać – zaprasza David Letterman

Seria długich wywiadów-rzek. Prowadzący David Letterman w intymny sposób rozmawia między innymi z Georgem Clooney’em Malalą Yousafzai – laureatką Nagrody Nobla, Howardem Sternem czy Jayem-Z. Ciekawe, zabawne, ciepłe i interesujące. Bardzo polecam!

People of Tomorrow

Film dokumentalny o ludziach, którzy są pasjonatami festiwalu muzyki elektronicznej Tomorrowland. A ponieważ ten festiwal jest jednym z największych na świecie, to i przyciąga bardzo różnych ludzi z bardzo różnych środowisk. Chyba niewiele więcej można na ten temat dodać. Warto obejrzeć, zwłaszcza, jeśli samemu też jest się wielbicielem tego gatunku muzycznego.

Reggie Yates' Extreme / Reggie Yates Outside Man

Seria reportaży stworzona przez brytyjskiego dziennikarza Reggiego Yatesa na tematy – łagodnie mówiąc – niełatwe. Sprawdził on między innymi rzeczywistość młodziutkich modelek z Syberii, rasizm wymierzony w białych ludzi oraz organizację skrajnie prawicowych środowisk w Moskwie. Reggie jest o tyle wyjątkowym reportażystą, że ma w sobie wyjątkowy spokój, który dużo dodaje jego dokumentom. Jedna z pozycji, które – moim zdaniem – trzeba obejrzeć na Netflixie, póki są jeszcze dostępne.

Rotten

Seria reportaży na temat sekretów przemysłu spożywczego na całym świecie, czyli jak dowiedziałam się, że 100% miód wcale nie musi być miodem i że mleko migdałowe wcale nie jest ekologicznie etyczne. Ta seria dokumentalna bardzo przypomina mi inne produkcje dokumentalne stworzone przez Netflixa – jest nieoczywista i naprawdę warta obejrzenia, zwłaszcza w warunkach rozwijającej się mody na slow food i świadomości konsumpcyjnej.

najlepsze seriale netflixa 2

Tales by Light

Tales by Light to stworzona we współpracy z firmą Canon seria pokazująca kulisy pracy fotografów. Tych niezwyczajnych: którzy z bliska robią zdjęcia dzikich zwierząt, ludzi wyspecjalizowanych w fotografii sportów ekstremalnych czy świetnych fotoreportażystów. Krótkie, 20-minutowe odcinki warto obejrzeć na Netflixie w przerwach od swoich zwyczajowych zajęć, bo działają naprawdę inspirująco!

Time: The Kalief Browder Story / Czas: Historia Kaliefa Browdera

Serial dokumentalny o historii 16-latka, który spędził 3 lata w areszcie w oczekiwaniu na proces za rzekomą… kradzież plecaka. Jeden z najciekawszych, najbardziej wzruszających reportaży, jakie kiedykolwiek widziałam, który też zdecydowanie przebija poziomem emocji inne najlepsze seriale Netflixa. Nie wyszukujcie historii w Google zanim nie zdecydujecie się tego w całości obejrzeć na Netflixie!


INNE top seriale Netflix

A Series of Unfortunate Events / Seria niefortunnych zdarzeń

Nietypowy serial na podstawie serii książek. Osierocone dzieci radzą sobie z czyhającym na ich spadek demonicznym stryjem, który próbuje wszelkich podstępów, aby odzyskać kontrolę nad ich losem. Wszystko rozgrywa się w dziwnej, surrealistycznej scenerii. Ten serial albo się kocha na zabój, albo… nie. Trzeba zobaczyć, żeby zrozumieć.

Alias Grace / Grace i Grace

Oparta na książce opowieść o XIX-wiecznej pokojówce, która zostaje oskarżona o tajemnicze morderstwo… Ta historia zdarzyła się naprawdę, jednak w serialu jest udramatyzowana i przybiera kształt śledztwa prowadzonego przy udziale samej oskarżonej. Trochę kryminał, trochę psychologia.

najlepsze seriale na netflix 4

Anne with an E / Ania, nie Anna

Klasyczna Ania z Zielonego Wzgórza w nowym wydaniu. Jeśli ktoś jest fanem tej sielskiej-anielskiej opowieści z dzieciństwa, to koniecznie musi obejrzeć na Netflixie jej odświeżoną wersję. Serial jest oparty na znanej powieści, ale na pewno nie będzie nudny dla tych, którzy już ją znają – wręcz przeciwnie!

Better Call Saul / Zadzwoń do Saula

Uzupełnienie szeroko znanego hitu Breaking Bad – historia prawnika, który kiepsko radzi sobie w życiu zawodowym. Aż do momentu, kiedy znajduje dla siebie niszę na rynku i wymyśla zupełnie nowy sposób prowadzenia biznesu. Konieczne do obejrzenia dla fanów Breaking Bad, ale będzie też satysfakcjonujące dla tych, którzy nie widzieli serialu-matki.


Zobacz też: Dobre podcasty kryminalne – mój ranking


Bloodline

Saga rodziny, która w szafach trzyma całkiem sporo trupów. Bloodline to jeden z tych seriali, które albo maksymalnie cię wciągną, albo bardzo szybko zmęczą. Jeśli lubisz grę niedopowiedzeń i odkrywanie czyichś wstydliwych sekretów, to Bloodline zapewni ci doskonałą rozrywkę na długie godziny. Mojego serca nie zdobył, chociaż wiele osób z podobnym gustem się nim zachwyca.

Breaking Bad

Klasyka gatunku – jeśli jeszcze komuś trzeba ten serial przedstawiać, to: nauczyciel chemii w liceum dowiaduje się, że cierpi na śmiertelną chorobę. Zostało mu niewiele czasu, a przecież jest odpowiedzialny za rodzinę, której nie zdążył odpowiednio zabezpieczyć. Targany poczuciem osobistej porażki i wizją nadchodzącej śmierci postanawia zacząć produkować narkotyki. I tak rozpoczyna się jego droga, która albo zaprowadzi go do więzienia, albo do kariery bossa narkotykowej mafii. Trzeba korzystać, bo ten klasyk wciąż można obejrzeć na Netflixie – ale kto wie, jak długo, gdyż nie jest to produkcja oryginalna serwisu.

Cable Girls / Telefonistki

Dobry, kobiecy serial, który warto obejrzeć na Netflixie – ale nie jest to pozycja tylko dla kobiet (znam wielu mężczyzn, którzy bardzo go polubili). Akcja dzieje się w latach 20. w Madrycie, w bardzo postępowej – jak na tamte czasy – instytucji: centrali telefonicznej. Zatrudnione tam kobiety łączy na pierwszy rzut oka tylko ambicja, a dzieli wszystko – doświadczenia, sposób myślenia, pochodzenie, charakter. Czy na pewno? Serial Telefonistki jest hiszpańskojęzyczny, co tylko dodaje mu uroku.

top seriale netflix 3

Californication

Californication to chyba jeden z najbardziej klasycznych seriali ever – i choć sama nie oszalałam na jego punkcie, to uważam, że warto obejrzeć chociaż kilka odcinków, żeby przekonać się, z czym się to je. Część widzów pewnie przy okazji przepadnie na dobre i wsiąknie w świat niewydolnego twórczo pisarza, który swoje braki wyrównuje sobie dosyć… ekstrawaganckim stylem życia.

Dear White People / Drodzy biali!

Trochę komedia, trochę obyczajowo, trochę amerykańsko i do góry nogami. Niby to typowy serial z USA, ale jednak trochę inaczej, bo opowiada o grupie studentów, którzy z powodu koloru skóry są dyskryminowani przez prestiżową Ivy League. Dear White People to coś na pograniczu sitcomu i satyry politycznej – albo bardzo polubisz ten rodzaj humoru, albo nie dasz rady obejrzeć więcej niż 15 minut.

Don’t Trust the B—- in Apartment 23 / Don’t Trust the B—- in Apartment 23

Serial komediowy o wyraźnym sitcomowym posmaku. Tytułowa antybohaterka znalazła swój sposób na życie: wynajmuje miejsce współlokatorom, których – po otrzymaniu czynszu – wykurza z mieszkania nieznośnym zachowaniem, zapewniając sobie szybki przypływ gotówki. Wiadomo jednak, że prędzej czy później kosa trafia na kamień – relacja świeżo upieczonych współlokatorek jest głównym tematem tego serialu.

Easy

Kolejne odcinki serialu Easy nie są ze sobą połączone niczym poza miejscem akcji – Chicago. Bohaterowie kolejnych epizodów, które są zresztą skonstruowane w dosyć ambitny i filmowy sposób, zmagają się przede wszystkim z emocjami – do bólu ludzkimi, do bólu normalnymi. Warto obejrzeć na Netflixie właśnie ten serial, jeśli lubi się dobre produkcje obyczajowe – chociaż niektóre odcinki mogą być nieco banalne.

best Netflix series1

Elite

Ten serial to gotowy przepis na sukces: aktorzy z La casa de papel, pomysł z Big little lies i hit gotowy… Początkowo myślałam, że Elite będzie serialem dla nastolatków – tymczasem ilość niemoralności i hiszpańskiej erotyki, która wylewa się z tego serialu jest aż nieprzyzwoita. Z jakiegoś powodu nie przeszkadza mi nawet, że ta produkcja masowo wykorzystuje inne najlepsze seriale Netflixa i HBO jako źródło pomysłów. Wciąga!

Flaked / Kalifornijski guru

Główny bohater-alkoholik wytrzeźwiał i próbuje pomagać innym w ich życiowych problemach oraz stworzyć własne życie w wersji bliskiej ideału. Niestety, kiepsko mu wychodzi. Flaked chyba spodoba się szczególnie fanom kultowego Californication – mnie nie urzekł, ale nie jest to serial zły.

Gilmore Girls: A Year in the Life / Kochane kłopoty: rok z życia

Kochane Kłopoty na Netflixie to zupełnie nowy sezon znanego serialu sprzed 15 lat – cztery odcinki po 1,5 godziny każdy. Nowa odsłona serialu jest oczywiście najlepsza dla tych, którzy znają wersję oryginalną, ale myślę, że nawet bez wcześniejszych doświadczeń z tą serią będzie się to przyjemnie oglądało.

Girlboss / Szefowa

Serial komediowy oparty na historii prawdziwej – Sophii Amoruso, która z dziewczyny sprzedającej stare ubrania w internecie ekspresowo stała się magnatką w świecie mody, i to w wieku zaledwie 20-kilku lat. Serial niestety został skasowany po pierwszym sezonie, ale nadal można nim zapełnić długie, chłodne wieczory.


Zobacz też: Brytyjskie seriale do nauki angielskiego – które najlepsze?


top seriale netflix 2

GLOW

Jedna z produkcji uznanych za najlepsze, które koniecznie trzeba obejrzeć na Netflixie. Grupa aktorek przygotowuje się do spektaklu wrestlingowego. Wyraziste postaci, klimat lat 80., ogólny… glow. Serial obyczajowy z prostą fabułą, któremu smaku dodaje niezwykła oprawa wizualna, kostiumy i klimat.

Godless / Godless

Western, który dostał masę nagród za koncepcję i aktorstwo. Mnie nie przypadł do gustu, bo to po prostu nie mój typ, ale od zaufanych specjalistów w temacie wiem, że Godless to perełka gatunku. A tak poza tym, to największymi wymiataczami na tym Dzikim Zachodzie są… kobiety. One tu rządzą. No, i jeszcze Jack O’Connell.

Grace and Frankie / Grace i Frankie

Grace i Frankie to historia dwóch starszych kobiet, które się nawzajem nie tolerują. Łączy je to, że ich mężowie nagle wyjawiają, że przez kilkadziesiąt lat małżeństwa mieli gejowski romans, a teraz chcą wziąć ślub. Grace i Frankie to bardzo ciepły, ale zdecydowanie nie cukierkowy serial komediowy. Fantastyczne główne role Jane Fondy i Lily Tomlin. Jeden z – według mnie – najlepszych seriali Netflixa!

Happy!

Główny bohater – który nie jest wzorem do naśladowania – pewnego dnia widzi rysunkowego jednorożca, który zaczyna wydawać mu polecenia. Dla byłego policjanta, nieco brutalnego osobnika – to naprawdę niemałe zaskoczenie… Czy Nick zrozumie, co się dzieje? Czy wraz z jednorożcem odbije porwane dziecko z rąk Świętego Mikołaja? Erm… Humor nie dla każdego!

House of Cards

Kolejny kultowy serial Netflixa. Muszę o nim tu wspomnieć, chociaż sama nie przepadam – polityka w najbardziej brudnym, najmniej etycznym wydaniu, widziana od kulis. Niektórzy twierdzą, że ten serial to rola życia dla okrytego ostatnio niesławą Kevina Spaceya.

best Netflix series3

La casa de papel / Money Heist / Dom z papieru

Jeden z moich 3 seriali życia. Jeden z tych, których nie da się opisać komuś, kto go jeszcze nie widział i jeśli nie zdążyłeś jeszcze go obejrzeć na Netflixie, to chyba musisz mieszkać w jaskini na końcu świata. Grupa niezwykłych ludzi dokonuje niezwykłego napadu na niezwykłe miejsce w niezwykły sposób. Nie czytaj o tym serialu – po prostu go włącz.

Lady Dynamite

Serial komediowy o kobiecie, która przeżyła załamanie psychiczne, a potem próbuje wrócić do normalności i zbudować sobie nowe życie. Główna aktorka odtwarza tu rolę… siebie samej, czyli załamanej aktorki komediowej. Jak widać, serial dosyć mocno inspirowany jest rzeczywistością. Niestety, anulowany po 2 sezonach – czy słusznie? Trzeba sprawdzić samemu.

Lilyhammer

Amerykański typowy mafioso zostaje świadkiem koronnym i musi przenieść się do Lillehammer w Norwegii. Niestety, nie mówi po norwesku i trudno mu porzucić stare nawyki, ale jednocześnie nie może się zdradzić… Specyficzny rodzaj humoru sytuacyjnego z twistem – polecam!

Mad Men

Produkcja kultowa – serial o życiu pracowników jednej z pierwszych wielkich agencji marketingowych. Fabuła dzieje się w latach 60. na nowojorskiej Madison Avenue. Mad Men liczy sobie aż 90 odcinków, ale wielu uznaje go za jeden z najbardziej wartościowych seriali ever. Warto obejrzeć chociaż kilka odcinków, dla poszerzenia horyzontów.

Master of None / Specjalista od niczego

Dev to początkujący aktor z trochę dziwną, imigrancką rodziną, który w dodatku jest niski i ma problemy z podejmowaniem decyzji. Błyskotliwy i inteligentny serial komediowy bardzo szybko wskoczył na czołówkę moich ulubionych seriali, które zdecydowanie warto obejrzeć na Netflixie. Zwłaszcza, że główny aktor odgrywa chyba trochę samego siebie. Według mnie to powinna być silna pozycja na każdej liście najlepsze seriale Netflixa – tymczasem rzadko gdzieś o niej słysze. Konieczne do nadrobienia 🙂

netflix ranking 2

Narcos

Fenomenalny serial o Pablo Escobarze – niestety, ja nie mogłam utrzymać oczu otwartych, bo tak mnie usypiał hiszpański w tej odsłonie… ale serial jest bardzo dobry i trudno znaleźć kogoś, kto nie wymieni go jako jednej z głównych pozycji, które trzeba obejrzeć na Netflixie. Większość widzów jest od niego wręcz uzależniona 🙂 Kolejne sezony już powstają, więc czas nadrabiać!

Orange Is the New Black

OITNB opowiada historie więźniarek, które trafiły do zakładu karnego – z różnych powodów, w wyniku różnych splotów okoliczności, z różnymi problemami osobistymi. Kolejne odcinki skupiają się nie tylko na rozwijającej się na bieżąco fabule, ale też na przedstawianiu samych kobiet, które są bardzo, bardzo od siebie różne. Ten serial to cudowne połączenie humoru i wzruszeń, które w dodatku częściowo oparte jest na prawdziwych wydarzeniach.

Ozark

Martin, który pracuje jako doradca finansowy, nagle znajduje się w niewygodnej pozycji – musi wyprowadzić się do małej miejscowości na końcu świata i wraz z rodziną przeprowadzić tam operację wyprania 500 milionów dolarów, które jest dłużny bossowi mafii narkotykowej. Duszny klimat i piękne zdjęcia w serialu zaskarbiły mu wielu wiernych fanów.

Peaky Blinders

Jeden z najbardziej oryginalnych seriali na Netflixie – opowiada o historii brytyjskiego gangu działającego w latach 20. Do tego główną rolę odgrywa fenomenalny, charakterystyczny Cillian Murphy. Jest już kilka sezonów, które zachowują równy poziom. Warto obejrzeć.

Penny Dreadful / Dom grozy

Trochę thriller psychologiczny, trochę horror. Serial toczy się w epoce wiktoriańskiej i pojawia się w nim wiele postaci, które są nawiązaniami do klasyki filmów grozy. Ja normalnie nie gustuję w strasznych filmach i potrafię się przerazić dosłownie wszystkim, ale Penny Dreadful to produkcja, która przypadnie do gustu fanom strachu.

Queer Eye / Porady różowej brygady

Najlepsza, najbardziej jakościowa rozrywka z kategorii guilty pleasure, jaką możecie znaleźć na ten moment! Koncept jest prosty: pięciu gejów dokonuje życiowej metamorfozy jednego heteroseksualnego mężczyzny. Wbrew formule brzmiącej jak reality-show, Queer Eye nie jest ogłupiającą wydmuszką. Jeśli chcecie obejrzeć na Netflixie coś lekkiego bez marnowania czasu – to będzie to!

netflix seriale ranking1


Zobacz też: Najlepsze seriale dla dziewczyn – Netflix i nie tylko


Rake

Prosty serial komediowy o prawniku, który z konieczności zajmuje się przypadkami beznadziejnymi. W sensie… Broni na przykład zdemaskowanego kanibala. Koncepcja serialu jest fantastyczna, aczkolwiek realizacja buja się na krawędzi – albo ją pokochasz, albo nie przypadnie ci do gustu. Odcinki są idealne raczej jeśli chcesz obejrzeć na Netflixie jakieś tło do obiadu, a nie ambitną rozrywkę na wieczór.

Rick and Morty / Rick i Morty

Serial animowany nie dla dzieci. Rick i Morty to jedna z tych produkcji, które bardzo szybko osiągnęły status kultowych i według wielu, bije na głowę wszystkie najlepsze seriale Netflixa – dzięki niebanalnej konstrukcji, nieco wulgarnemu humorowi i bogatej puli odniesień interdyscyplinarnych. Serial tylko na pozór prosty, a tak naprawdę dosyć wymagający intelektualnie. Pozycja obowiązkowa.

RuPaul’s Drag Race / RuPaul’s Drag Race

Reality show oparty na formule konkursu talentów. W trakcie zmagań o tytuł najlepszego uczestnika zmagają się jednak nie piosenkarze czy iluzjoniści, ale drag queens – czyli mężczyźni wcielający się w estradowe role kobiece. W programie biorą też udział transseksualne kobiety, a wszyscy kandydaci walczą w konkurencjach związanych szeroko z tematyką drag queen shows.

Santa Clarita Diet

Pewnego dnia główna bohaterka – z całkiem zwyczajnej kobiety – staje się żądną krwi kanibalką-zombie (kto wie, czym tak naprawdę…?). Fabuła opiera się na staraniach rodziny, która stara się zapewnić matce solidną wyżerkę. No cóż, pomysł niestandardowy. A realizacja – to już pozostawiam do oceny własnej, bo jest to jeden z tych seriali Netflixa, które albo się uwielbia, albo nie.

najlepsze seriale netflix 1

Shameless

Jeden z moich ulubionych seriali, ale… Shameless ma dwie wersje – amerykańską i brytyjską. Ja jestem wyznawczynią tej pierwszej, a na Netflixie obejrzeć można brytyjską. Serial to obyczajówka skupiająca się na losach patologicznej rodziny, w której każdy ma jakiś odchył. Spróbujcie obu wersji, zanim zdecydujecie się na jedną!

She’s Gotta Have It / Ona się doigra

Serial oparty na filmie z lat 80. Główna bohaterka za nic ma sobie reguły społeczne i wymagania narzucane kobietom. Zajmuje się głównie sztuką, aktywizmem społecznym i romansami, w których to ona chce grać pierwsze skrzypce. Według jednych, ten serial jest wyzwalający, według innych – trochę przejaskrawiony. Warto wyrobić sobie własną opinię.

Skins / Kumple

Serial mojej młodości, który boję się obejrzeć ponownie, żeby nie zniszczyć sobie pięknych wspomnień. Głównymi bohaterami Skins są niepokorni nastolatkowie, którzy większość czasu spędzają na imprezach i przeżywaniu emocjonalnych dramatów. Wbrew pozorom, nie jest to serial banalny.

The Affair

Serial obyczajowy o pokręconej relacji małżeńskiej. Wciągający, lekko niekomfortowy, trochę hipnotyzujący. Jeden z najlepszych i najbardziej wciągających emocjonalnie seriali na Netflixie.

The Crown

Serial o monarchii brytyjskiej – a konkretnie o Królowej Elżbiecie. Scenariusz jest tak dopracowany, że The Crown można obejrzeć na Netflixie niemal tak, jakby oglądało się dokument historyczny. Nie brakuje tutaj wątków politycznych, nie brakuje też emocjonalnych i obyczajowych.

The End of the F***ing World

Mamy nastolatka, który najbardziej na świecie pragnie kogoś zamordować. Spotyka dziewczynę, która też nie do końca ma poukładane pod kopułą. Oczywiście dobierają się w parę i postanawiają ruszyć w świat. Fabuła serialu może nie jest najcudowniejsza, ale błyskotliwa realizacja jest naprawdę warta uwagi i dodaje dziwnego uroku.

najlepsze seriale na netflix 1

The Good Place / Dobre miejsce

20-minutowe odcinki opowiadają o niezbyt dobrej osobie, która trafiła do nieba przez pomyłkę. Ale czy na pewno…? Dobre miejsce chwalą widzowie, chwalą też krytycy, wymieniają wszystkie rankingi. Komedia z twistem.

The Letdown

Komediodramat o młodej matce, która dołącza do grupy wsparcia dla świeżo upieczonych rodziców. Jej przeżycia na pewno przypadną do gustu wszystkim młodym mamom, a innym może otworzą oczy – chociaż po obserwacji z przykrością stwierdzam, że panom dużo trudniej wczuć się i zrozumieć tragikomiczny wydźwięk wielu scen. Who knows why…

The Standups

Seria godzinnych występów różnych komików stand-upowych. Sto razy lepsze od naszych kabaretów… A tak na poważnie – są tu odcinki lepsze, są słabsze, ale jest kilka naprawdę błyskotliwych. Gorąco polecam, jeśli masz mało czasu i akurat nie wiesz, co obejrzeć na Netflixie.

Vikings / Wikingowie

Nie będę nic mówić. Tylko tyle – KLIK.


Co obejrzeć na Netflixie

Macie inne top seriale Netflixa, które dodalibyście do listy? Może 100 pozycji to za mało? Co obejrzeć na Netflixie? Inne propozycje? 🙂

Napisz, jakie są najlepsze seriale Netflixa według Ciebie!


Zmarnowałeś czas? Polub FP.