The Keepers – opinia i recenzja na gorąco

The Keepers – opinia i recenzja na gorąco

Moja opinia o The Keepers

Jako wierna uzależniona portalu Netflix, The Keepers powitałam z drżeniem serca i pocącymi się dłoniami. Niektórzy może wiedzą, że dobry serial kryminalny to coś, co mnie rozpala do czerwoności. Dlatego The Keepers miałam zaznaczone w kalendarzu, a kiedy serial się wreszcie pojawił – nie spałam do rana. Opis The Keepers w jednym zdaniu i jest, i nie jest możliwy. Dlatego trzęsącymi się rękami przygotowałam TO.

Opis, recenzja i opinia o The Keepers. Bez spoilerów.

the keepers netflix recenzja opis


Zobacz też: Dokumenty kryminalne – najlepsze na Netflixie [Screenlife]


Zacznijmy od początku – opis

The Keepers to serial dokumentalny i kryminalny w jednym. Chociaż to reportaż – jest wciągający jak kryminał. Chociaż to kryminał to oparty na rzeczywistych zdarzeniach. Kojarzy się z hitem Netflixa Making a Murderer? I słusznie, bo jest podobny i na pewno przypadnie do gustu jego fanom.


W 1969 roku w Baltimore zamordowano zakonnicę, nauczycielkę z miejscowej szkoły – siostrę Catherine Cesnik. Jej morderstwo do dziś nie zostało rozwiązane, ale grupa pasjonatów wciąż zajmuje się zbieraniem tropów. Nawet pomimo tego, że oficjalnie śledztwa nie zamknięto, a więc szczegóły i dowody wciąż są objęte tajemnicą. Twórcy serialu rejestrowali zmagania samozwańczych detektywów przez kilka lat. W ten sposób powstała seria, złożona w sumie z 7 odcinków różnej długości.

the keepers recenzja the keepers polska recenzja


The Keepers – recenzja

Tak naprawdę, nie może powstać opinia o The Keepers dla ludzi, którzy jeszcze nie oglądali serialu. Można dyskutować z zainteresowanymi, można się emocjonować, ale tak naprawdę wszystko, co po pierwszym odcinku powinno być owiane tajemnicą. Nie lękajcie się jednak – mój opis The Keepers jest dostosowany dla wszystkich. Nie będzie spoilerów – będą same niejasne zdania, które nic Wam nie powiedzą.


Zobacz też: Dziewczyński Netflix – co dla kobiet, jakie seriale?


Filmweb o serialu nie mówi jeszcze nic. Na IMDB zaczynają pojawiać się pierwsze recenzje – w większości pozytywne, ale nie tylko. Więc czy warto obejrzeć ten serial?

ZDECYDOWANIE TAK

Jeśli jesteś miłośnikiem kryminałów, intryg, zawiłości, kochasz detektywów oraz tajemnice, albo jeśli tylko byłeś wielbicielem Making a Murderer – to z pewnością będzie ci się podobać nowy obraz Netflix. The Keepers trzymają w napięciu po sam koniec. Wywołują też prawdziwe emocje, bo historia opowiedziana jest nie z policyjnego punktu widzenia, ale słowami zwykłych ludzi osobiście zaangażowanych w sprawę.

Nie można mówić tu o grze aktorskiej, bo w The Keepers nie ma epizodów fabularyzowanych – ale główne osobowości i atmosfera, która je otacza, są wykreowane po mistrzowsku. Moim zdaniem serial nie jest ani za krótki, ani za długi, wciąga i jest bardzo, bardzo soczysty. Dopiero końcówka zwalnia, bo klimat w większości serii jest naprawdę… mroczny.

the keepers netflix imdb filmweb 2017

Nauczona doświadczeniem z Making a Murderer (który, jak wiadomo, poważnie naginał fakty), staram się jeszcze nie ekscytować samą historią. Ile w niej prawdy i na ile rzetelnie przedstawia ją The Keepers – to się prędzej czy później okaże. Do ogólnodostępnej grupy o morderstwie Cesnik już 3 dni po premierze należy ponad 12 tysięcy ludzi. Wierzę, że znajdą się tacy, którzy pogrzebią w faktach – i zrobią to bardzo dokładnie.


Moja opinia o The Keepers

Bardziej osobiście – serial wywołał we mnie skrajne emocje. Jestem raczej obeznana z przestępstwami i światkiem czarnych charakterów, bo treści na ten temat pochłaniam masowo. Mimo tego przy The Keepers w pewnym momencie płakałam. Choć nie ma tam drastycznych fragmentów, to historia jest tak sugestywna i przytłaczająca, że chwilami czułam wstyd za to, że należę do gatunku ludzkiego.

Zaczęłam oglądać późnym wieczorem i niestety musiałam spędzić przed telewizorem czas do 4:00 rano. Jestem przekonana, że The Keepers będzie następnym hitem – takim, jakim była uprzednio historia Avery’ego. Moda na grzebanie w pozostałościach starych spraw i poszukiwanie winnych na wizji dopiero się rozpoczyna (mnie to pasuje!).

Ciekawi mnie tylko, jaki będzie dalszy ciąg sprawy – ludzie lubią się angażować i potrafią wyszukać niesamowite tropy, jednak siostra Cathy zginęła blisko 50 lat temu. Nie ma już wielu szczegółów, do których można się odnieść, więc tym bardziej
chętnie zobaczę, jak potoczą się dalsze spekulacje…

Macie zamiar zobaczyć The Keepers? Podzielcie się swoimi przemyśleniami – a po seansie dajcie znać, jakie są Wasze odczucia dotyczące śledztwa.


Pozostałe HITY NETFLIXA możecie zobaczyć w osobnej kategorii NETFLIX.

polski netflix hity netflixa