Podpatrzone – czerwiec i lipiec

Podpatrzone – czerwiec i lipiec

Letnie linki

Kilka linków, które chciałam Wam pokazać w czerwcu i lipcu.


Zobacz też: archiwalne Podpatrzone


IPPAWARDS

Przyznawane co roku nagrody fotograficzne – ale tylko dla zdjęć wykonanych aparatem w iPhone. Fantastyczna sprawa – przede wszystkim dlatego, że uświadamia, o ile bardziej istotna jest fantazja i oko od topowego i pokaźnego sprzętu.


Woda po parówkach

Pewien performer w USA postanowił zamanifestować przeciwko wciskaniu nam marketingowych głupot i w ramach satyry rozstawił się ze stoiskiem sprzedającym… wodę po parówkach jako lekarstwo na wszystko – od odchudzania po raka skóry. Performance nie wyszedł, bo sprzedały się prawie wszystkie butelki, po ponad 30 dolarów za pół litra…

[KLIK]


Gala Dali i jej mąż

Bardzo ciekawy artykuł na jeden z tematów, na którego punkcie mam totalną obsesję – Salvador Dali i jego żona Gala. Do tego trochę zdjęć artysty, których wcześniej nie widzieliście.

[KLIK]


A tak mi się jakoś przypomniało…


10 najlepszych reportaży 2017 wg Rolling Stone

Jeszcze nie obejrzałam żadnego, ale lista godna uwagi. Na pewno do nadrobienia!


Apeshit

Artykuł, z którym się totalnie zgadzam – chociaż już się trochę przeterminował – na temat teledysku Beyonce i jej męża nakręconego w Luwrze. Osobiście uważam album i wideo za NIESAMOWITY przykład współczesnej kultury popularnej i mam nadzieję, że przejdzie kiedyś do historii naszych czasów. Świetne przecięcie płaszczyzn kultury masowej i wysokiej.


Piosenki tych miesięcy:

 


Bezużyteczny wpis? Polub FP.