Podpatrzone – w kwietniu

Podpatrzone – w kwietniu

Zadośćuczynienie

W kwietniu nie napisałam dla Was prawie nic. Chyba jednak dopadło mnie to wiosenne przesilenie, o którym wszyscy mówią… Za to wśród wygrzebanych źródeł jest w tym miesiącu bogato – więc to będzie takie zadośćuczynienie. Ciekawe, czy ktokolwiek dotrze do samego końca!


Ranking książek kucharskich

Książki kucharskie przestały być podręcznikami, a stały się małymi dziełami sztuki, nośnikami idei, stylu życia i mini-filozofii. Redaktorzy BuzzFeda wybrali najlepsze – które zaprezentowali w tej liście. Niestety, większość z nich jest dostępna tylko po angielsku.

podpatrzone

[KLIK]


Po śmierci Królowej

Królowa Elżbieta jest tak kluczową postacią dla współczesnej Wielkiej Brytanii, że trudno sobie wyobrazić moment, w którym jej zabraknie. Ostatecznie jednak – ta chwila kiedyś nadejdzie. Pałac Buckingham, największe media i politycy są na to przygotowani. Co wydarzy się po śmierci Królowej – opowiada o tym artykuł w The Guardianie (po angielsku).

[KLIK]


Londyn, ach Londyn

Luke Collins jest pielęgniarzem, mieszka w Londynie i robi zdjęcia. Ostatnio wygrał ESLondon na zdjęcie miasta taką fotografią. Czy nie jest super? Więcej zdjęć możecie zobaczyć na jego Instagramie.

zdjęcie londynu


Kolorowa historia

Macie takie dziwne ustawienie umysłu, że przeszłość wydaje Wam się mieć odcienie żółto-czarno-białe? Mnie, przez wszystkie stare fotografie, trudno sobie wyobrazić, że kolory zawsze były kolorami, a świat wizualnie zawsze wyglądał tak samo. Marina Amaral zajmuje się kolorowaniem starych zdjęć i dla mnie to cos niesamowitego! Zupełnie inaczej można sobie dzięki temu uświadomić minione wydarzenia. Zerknijcie na jej portfolio, jest super!

podpatrzone kwiecień blog

[KLIK]


Podróże pół na pół

Coś dla biedaków w związkach na odległość. Ta para wykorzystuje okres, w którym mieszkają na różnych końcach świata do robienia pięknych, dzielonych zdjęć w projekcie HalfHalf Travel. Tego nie da się opisać słowami, obejrzyjcie zdjęcia!

chillife

[KLIK]


Powtórka ze sztuki

Artyści pokazują swoje postępy – przerysowując od nowa swoje prace sprzed lat. O ile samo porównanie jest ciekawe, o tyle ma jeszcze ważną wartość dodaną: pokazuje, jakie rezultaty dają konsekwentne ćwiczenia. Może mnie to zmotywuje?

[KLIK]


Plan na weekend

Barometr Kosztów Turystycznych tworzony przez biuro wymiany walut Post Office pokazuje porównanie przeciętnych kosztów weekendu w innym kraju, w jednym z 36 miast. Wcześniej była dostępna lista w złotówkach, która niestety zniknęła – ale orientacyjne koszty w funtach i euro wciąż można zobaczyć. Na stronie Post Office trzeba zjechać kawałeczek w dół, gdzie rozwijają się zakładki. Tam mamy koszty napojów i jedzenia, noclegów i zwiedzania w różnych miastach Europy. Najtańszy jest weekend w Paphos na Cyprze!

[KLIK]


The Keepers

Netflix zapowiada nowy, świeżutki serial kryminalny – The Keepers. Spodziewam się klimatu zbliżonego do Making the Murderer. Emisja w połowie maja, a póki co – trailer.


Wow!

Brak mi słów! Przepiękna, cudowna kampania promująca adopcję zwierząt ze schroniska. Popatrzcie na te zdjęcia dokładniej!

[KLIK]


Jak mieć szczęście w nawyku?

Bardzo ciekawy TED Talk o tym, jak się nastawić tak, żeby być szczęśliwym. Bardzo gorący temat dla mnie samej, bo ostatnio znowu zagłębiam się w podobnej tematyce. Polecam i Wam – są napisy po polsku.

[KLIK]


Takie tam, rondo

Anglicy! Nie wystarczy im, że jeżdżą po złej stronie drogi, muszą jeszcze budować takie ronda. I jak ja mam się nauczyć tutaj jeździć…?


Nie masz duszy

Nie masz duszy. Jesteś duszą. Masz ciało.


Najpiękniejsze widoki Wielkiej Brytanii

W głosowaniu wybrano 10 najpiękniejszych widoków na Wyspach Brytyjskich. Niektóre już widziałam, innych nie – wszystkie na zdjęciach możecie zobaczyć w linku.

[KLIK]


 Najlepsze długopisy

 Zestawienie dobrych i świetnych długopisów za niewielkie pieniądze. Coś dla totalnych zboczeńców – takich jak ja. Do każdego długopisa dołączone są próbki pisma. W zestawieniu znajdziemy takie popularne marki jak Pentel, Pilot czy Uni, które chyba każdy zna ze szkolnego sklepiku.

[KLIK]


Papierowe samoloty

Znałyście tę stronę? Po pierwsze, należy ją otworzyć na smartfonie. Można dzięki niej wysłać wirtualny papierowy samolocik, a potem złapać jeden wysłany przez kogoś innego. Mały gest, który miło przypomina o tym, jak wielu ludzi jest na świecie i że jednak coś nas łączy.

chillife podpatrzone

[KLIK]


Piękne tapety

Dress Your Tech – czyli ubierz swoje ekrany w piękne tapety. Design Love Fest oferuje darmowe, kobiece tła na pulpit i wyświetlacz telefonu. Regularnie pojawiają się nowe, więc można odświeżać wygląd co jakiś czas. Małe, a cieszy!

[KLIK]


Ciastka z lukrem

Tylko na to popatrzcie…


 Problemy pierwszego świata

Ważne spojrzenie na kwestię tzw. Problemów pierwszego świata. Podoba mi się, co tu napisała Riennahera i polecam do samodzielnej refleksji. Na swój temat – kiedy odmawiamy sobie prawa do smutku i złości; i na temat innych – którym mówimy Och daj spokój!

[KLIK]


PRAWDZIWY codzienny makijaż


Niech tylko znajdę większe mieszkanie…


Na koniec cukierki

Nie wiem dlaczego, nie wiem po co – ale ten pan topi cukierki i słodycze na patelni i podkłada do tego muzykę poważną. Całkiem imponujące.


Kto dojechał aż do końca? 🙂