Podpatrzone – w maju

Podpatrzone – w maju

Wakacyjna energia

Poniosło mnie trochę w tym miesiącu. Efekt jest taki, że Podpatrzone zapowiadają się być lekturą na naprawdę długi, zimowy wieczór. No jak…?

Jeśli ktoś i tak przebrnie przez nadmiar źródeł – podziwiam. Ale zachęcam, bo w tym miesiącu mamy sporą dawkę wyjątkowo głupiego humoru. Czy to nie idealne, kiedy świeci słońce, a Ty siedzisz w biurze?


Trendy w logotypach

Bardzo ciekawa infografika od agencji Creato o tym, jakie tendencje panują w świecie projektowania logotypów w tym roku.

logo trendy 2017


Najmniej docenione miasta

Albo najbardziej niedocenione 🙂 Lista miast, do których – choć są piękne – nie podróżuje się tak często, jak do ich popularniejszych sąsiadów. Mnie lista przypomniała o Skopje i Macedonii. Miałam się wybierać w zeszłym roku – ale trafiłam na okres, w którym z Londynu nie było żadnych (!) lotów. Może w tym roku…?

[KLIK]


Anne-Marie

W ostatnich tygodniach – moja największa fascynacja. Nie wiem, skąd mi się to wzięło, ale bardzo się zapaliłam na punkcie głosu Anne-Marie. Szczególnie wszystkiego, co śpiewa bardziej bez prądu. Tu takie przykłady.Świetne wykorzystanie technologii

Dzięki niezwykłemu zbiegowi okoliczności, wszyscy żyjemy w fantastycznych czasach, kiedy zdobycze technologii są na wyciągnięcie ręki. Dzięki temu możemy oglądać powierzchnię innych planet na żywo, uczyć się o plemionach z drugiego końca świata, albo… iść do muzeum z aplikacją zmieniającą zdjęcia na uśmiechnięte i poprzerabiać obrazy. Polecam!

styl życia uposledzony lotos

[KLIK]


Paciorek w tym samym temacie

Ewentualnie można też podejrzeć Karola Paciorka na wycieczce w muzeum, jak uroczo bezcześci osiągnięcia stuleci rozwoju sztuki.


Boroniówka

Jeśli tak jak ja, zawsze szukacie najbardziej ustronnych i zacisznych miejsc do wypoczynku, to zobaczcie tę osadę. Skuście się na wizytę – szczególnie z Krakowa jest bardzo blisko!

[KLIK]


Kalendarz sezonowy

Wiadomo, że najlepiej, najzdrowiej i najtaniej jest jeść to, co akurat mamy w sezonie. Ale nie wiem jak Wy – bo ja zawsze się gubię w tym, na co akurat trwa pora zbiorów. Ostatnio wpadłam na genialne wręcz rozwiązanie mojego problemu i skorzystałam z dobrodziejstw wyszukiwarki – w ten sposób trafiłam na fantastyczny i prosty kalendarz sezonów na warzywa i owoce. Zobaczcie tu, u Marchewki Rewolucji.

kalendarz sezonowy

[KLIK]


Żyj dla historii

Moja nowa ulubiona reklama – tym razem Canona. Live for the story czyli żyj dla historii, twórz życiem opowieść. Dobre, wakacyjne, inspirujące przesłanie i świetne wykonanie.


Coś pięknego

A skoro już jesteśmy w temacie reklam, to tu będzie prawdziwe dzieło! Marka hiszpańskiego piwa Estrella wyprodukowała 16-minutową reklamę z udziałem (mojego ukochanego) Jeana Reno i w reżyserii Alberto Rodrígueza. W krajach hiszpańskojęzycznych ten film obejrzało ponad 8 milionów osób. Teraz pojawi się wersja z angielskimi napisami, na którą czekam niestrudzenie: klimat wideo, widoki, przekaz – tak bardzo mi się podoba, jak moje najbardziej ulubione filmy. A to przecież reklama! Zobaczcie trailer.


Nowa Gra o Tron

Nowy trailer, już nie mogę się doczekać – znowu zawalę całe lato na seriale <3


30-dniowe wyzwania

Kilka pomysłów na miesięczne wyzwania. Parę z nich jest dosyć oryginalnych – nawet oczytani w różnych listach i propozycjach mają szansę znaleźć coś dla siebie. Nawet jeśli będzie to opcja brania wyłącznie zimnego prysznica przez cały miesiąc.

[KLIK]


L’appel du vide

Ten francuski termin można przetłumaczyć jako… może zew ciemności? Oznacza takie uczucie, kiedy nagle czujemy, że powinniśmy rzucić się pod nadjeżdżający samochód, albo udusić swojego kolegę. Oczywiście w realnym świecie nie robimy tych rzeczy – ale takie uczucie dotyka wiele osób i akurat po francusku ma swoją nazwę. Wiedzieliście?


Dziady, Zawodowcy i Chytrusi

Felieton z Przekroju na temat tego, jak zmieniły się targowiska i pchle markety. Trochę sentymentalne, trochę smutne – ale prawdziwe. Przeczytajcie!

[KLIK]


Wyrzutek

Znacie obrazek perfekcyjnego wieczoru panieńskiego w satynowych piżamkach, z tłumem przyjaciółek i watą cukrową…? A co z tymi, które po prostu nie spełniają minimalnego wymagania liczby koleżanek?! No właśnie – oto odpowiedź. Panna młoda, która pracuje w dziale IT i ma tylko kolegów, wcieliła ich w rolę słodkich druhen. Wyszło? Wyszło!

panna młoda męskie druhny

[KLIK]


Lodówka Haier, pewnie fajny bajer

Chujowa Pani Domu w kooperacji z marką Haier zorganizowała konkurs na najchujowsze slogany reklamowe dla ich lodówek. Obejrzyjcie wyniki, mnie się podobały. Na przykład:

twoj wybor twoj problem

[KLIK]


Teraz się zacznie

Ja w każdej okoliczności społecznej.

via GIPHY


No, ten, eeee…

via GIPHY


Nadchodzi lato


Dobra, koniec tych żenujących wstawek. Pamiętajcie – dobrym GIFem nigdy nie pogardzę: podzielcie się w komentarzach. Jak macie coś mądrego – też w ostateczności przyjmę!