Życie w Londynie 2018 – jak się tu mieszka?

Życie w Londynie 2018 – jak się tu mieszka?

Jak zamieszkać w Londynie?

Życie w Londynie jest już dla mnie tak oczywiste, że często zapominam o tym, że dla innych niektóre sprawy mogą być mniej jasne. Zawsze chętnie pomagam ludziom, którzy przyjeżdżają tu na studia albo dopiero zaczynają życie w tym mieście – i dopiero wtedy przypominam sobie, że podstawowa wiedza o Londynie dla mnie też kiedyś była czarną magią.

Odpowiadam na dziesiątki pytań i z perspektywy kilku lat mogę już mniej więcej wyjaśnić jak się tu żyje. I chociaż Chillife to nie jest typowy blog o życiu w Londynie, to postanowiłam spisać wszystko, co trzeba wiedzieć o tym mieście zanim się tu zamieszka. Próbowałam nawet zmieścić tę wiedzę w jednym tekście, ale przy 11 stronie zrezygnowałam…


Jak się żyje w Londynie?

Dlatego postanowiłam, że całą swoją wiedzę praktyczną o tym, jak się żyje w Londynie, podzielę na poszczególne tematy.

Pierwsze zagadnienia – czyli ile pieniędzy zabrać na start w Londynie i jak je tu przywieźć, jak założyć konto w banku i uzyskać numer podatkowy – to te, od których trzeba zacząć.

blog o życiu w londynie życie w londynie

a wszystkie inne znajdziecie

w kategorii Życie w Londynie 

Co trzeba wiedzieć przed przyjazdem do Londynu? Jak wygląda życie codzienne? Postaram się wyjaśnić aspekty praktyczne.

Podstawowym problemem ludzi przyjeżdżających tu na stałe jest… dezinformacja. Niestety, rodacy wracający do Polski na wakacje mają już chyba angielskiego bakcyla – czyli zawsze wszystko jest FINE! Tymczasem to nie jest tak, że w Anglii nie ma biurokracji, pieniądze leżą na ulicy i wszystko jest bajecznie tanie.

Piszę to nie dlatego, żeby kogoś straszyć – ale żeby przestrzec przed przyjeżdżaniem do Anglii bez przygotowania. Nie wiem, czy da się zliczyć, ile razy słyszałam pytania w stylu: Czy 1000 zł wystarczy na start w Londynie? albo Czy mogę zacząć pracę na drugi dzień? Odpowiedź brzmi NIE, NIE, NIE, NIE NIE!


Żeby zamieszkać w Londynie trzeba być naprawdę dobrze przygotowanym i mieć mocne nerwy. Stres pojawi się na pewno, więc warto się na to nastawić. Mam jednak nadzieję, że mój przewodnik po życiu w Anglii trochę Wam pomoże! A oto przegląd tematów:

Ile pieniędzy zabrać do Londynu? Na tydzień

Ile pieniędzy zabrać na start w Londynie?

Jak otworzyć konto w UK – bez potwierdzenia adresu

Komunikacja miejska w Londynie

Jak wynająć mieszkanie w Londynie – cena, porady

Jak najszybciej znaleźć pracę w Londynie?

Koszty życia w Londynie 2017 – ceny i zarobki

Jak się żyje w Londynie – mój zwykły dzień

Londyn – poradnik pseudoturysty (PRAKTYCZNE porady)


Podobał Ci się wpis? Polub moją stronę na Facebooku!